Arcanus

Technomagický Minecraft s dynamickou PvP ekonomikou

Informace

Arcanus je náš nejnovější modovaný server, který běží na našem vlastním balíčku modů, verzi Minecraftu 1.7.10. Jedná se o PvP server, tzn. že se hráči mezi sebou mohou zabíjet.

Tento balíček obsahuje jak čarovné (Thaumcraft, BloodMagic, Botania,...), tak i technické módy (Thermal Expansion, Immersive Engineering, Applied Energetistics,...) a další.

První kroky

Vítejte na serveru Arcanus, ve světě magie a techniky. Doufáme, že si zde užijete plno zábavy.

Registrace a přihlášení

Zaregistrovat se musíte na našem webu v sekci Nový účet. Heslo doporučujeme zvolit silné, protože to je jediná zábrana před tím, aby se na váš účet připojil někdo cizí.

Pokud už jste se zaregistrovali, je na čase se připojit do hry a přihlásit se. Přihlášení proběhne buď automaticky nebo se budete muset přihlásit ručně, to se dělá příkazem /login <vaše zvolené heslo> nebo jen zkráceně /l <vaše zvolené heslo>.

Změna hesla

Pokud si budete v budoucnu chtít někdy změnit heslo, dá se to udělat dvěma způsoby.

První domek

První domek

Právě jste se poprvé zaregistrovali a přihlásili a chcete začít hrát. Není nic jednodužšího než si postavit v nějaké volné přírodě váš první domek. Ale jak se dostat do volné přírody? Na teleportování někam náhodně do světa slouží příkaz /zespawnu (jde použít i mimo spawn). Můžete ho zkusit napsat víckrát, až vás to teleportuje na místo, které se vám bude líbit. Na tomto místě si nastavte domov - příkaz /sethome. Tento příkaz uloží pozici na které stojíte, a tak se na toto místo budete moci kdykoliv a odkudkoliv teleportovat příkazem /home.

Jako nováček a hráč máte právo na jeden domov. Jako technik, nebo učedník máte právo na 2 domovy, VIP mají 4 domovy a sponzoři 8. Více domovů se nastavuje příkazem /sethome <jméno>, na takto nastavený domov se teleportujete pomocí příkazu /home <jméno>. Samotný příkaz /home teleportuje na výchozí domov home. Seznam nastavených domovů zobrazíte příkazem /homes. Pokud chcete nějaký domov smazat použijte příkaz /delhome <jméno>

Nyní máte uložený port na vaše místo. Aby vám vaše místo nemohl narušit někdo jiný, musíte si vytvořit residenci. Návod na vytvoření naleznete na spawnu v sekci informace. Nebo se na něj můžete portnout příkazem /warp res.

Ranky

Už jste si určitě všimli, že máte v chatu před vaším jménem prefix Nováček. Aby jste se stali hráčem musíte splnit zkoušku na /warp hrac

Dále si pak můžete vybrat jednu z cest. Čarovnou - (Ranky: Učedník, Magistr, Arcimág) a Technickou - (Ranky: Technik, Mistr, Inženýr). Výhody jsou u obou cest stejné. Aby jste získali první rank (technik, nebo učedník) musíte odevzdat jeden reprezentační item. Je zobrazen v základním příkazu /rank. Když si vyberete tedy technika, nebo učedníka. Tak po dalším vyvolání příkazu /rank se vám zobrazí ~40 itemů. Tyto itemy můžete odevzdávat jedno v jakém pořadí. Jakmile odevzdáte polovinu itemů (~20) získáte druhý rank (mistr, nebo magistr). Jakmile odevzdáte všechny itemy. Získáte poslední rank (Inženýr, nebo Arcimág). Výhody ranků jsou větší residence a víc peněz za odehraný čas. Další výhody plánujeme přidat. Svůj, nebo progress jiného hráče zjistíte příkazem /rank-status [nick]

Pozn.: Často se nás hráči ptají, jak se nějaké itemy vyrobí. K tomu slouží seznam itemů, co se vám zobrazí když otevřete inventář. Po kliknutí na nějaký item se vám ukáže recept, kterým ho lze vyrobit.

Seznam módů

Název módu Kategorie Odkaz na Wiki
Applied Energetistics Technické FTB Wiki
Arcane Engineering Techno-magické, addOn FTB Wiki
Architecture Craft /
Automagy Magické FTB Wiki
Extra Bees Botanické /
BiblioCraft Dekorační /
Biomes O´ Plenty Generace světa FTB Wiki
BloodMagic Magické FTB Wiki
Botania Botanické FTB Wiki
CustomNPCs NPC /
Electrical Age Technické Oficiální Wiki
EnderIO Technické FTB Wiki
EnderStorage Užitečné /
ExtraCells Technické /
FastCraft Výkon /
Forbidden Magic Magické FTB Wiki
Forestry Technické, botanické FTB Wiki
Gadomancy Magické FTB Wiki
Gendustry Botanické FTB Wiki
Hardcore Ender Expansion Generace světa, addOn FTB Wiki
Hats Zábava /
Chisel, Chisel Tones Dekorační /
Immersive Engineering Technické FTB Wiki
Immersive Integration Technické, addOn /
Immbis microblocks Dekorační /
Infernal Mobs Boj /
Iron Chest Užitečné /
Magic Bees Botanické, magické FTB Wiki
Journey Map Minimapa /
Not Enough Items / /
Project Red Redstone /
Random Things Užitečné, zábava FTB Wiki
Redstone Arsenal Užitečné, technické, boj /
Roguelike Dungeons Průzkum, boj /
Runic Dungeons Průzkum, boj, magické Curse Forge
Simply Jetpacks Technické /
Technomancy Magicko-Technické Curse Forge, FTB Gamepedia
Thaumcraft 4.1 Magické FTB Wiki
Thaumic Based Magické FTB Wiki
Thaumic Dyes Magické /
Thaumic Energetistics Magické FTB Wiki
Thaumic Exploration Magické FTB Wiki
Thaumic Tinkerer Magické FTB Wiki
Thermal Expansion Technické FTB Wiki
Travellers Gear Užitečné /
Twilight Forest Magické, průzkum, boj FTB Wiki
Warp Theory Magické FTB Wiki
Witching Gadgets Magické FTB Wiki
Ztones Dekorační /

Seznam módů není úplný, jsou zde vypsány ty nejdůležitější módy.