Modus Reloaded

Zbrusu nový server plný zábavy

Informace

Modus Reloaded je náš další módovaný server, který běží na vlastním modpacku.

Tento balíček obsahuje většinu modů ze starého Modusu, ale také přidává hodně nových módů jako je třeba MineFactory Reloaded, Ender IO, spoustu Thaumcraft rozšíření, složitější GregTech a další.

První kroky

Před spuštěním launcheru, ať už našeho, nebo technic, doporučujeme zvýšit si paměť RAM v launcheru. Doporučujeme si nejméně nastavit 2GB jinak hra nemusí být stabilní.

Zvýšení RAM

Náš launcher

V našem launcheru zvýšíte RAM tím že otevřete ikonu Nastavení dole vlevo v launcheru. Pak do řádku parametry javy napíšete toto -Xms1024M -Xmx2048M. To vám zvýší paměť v launcheru na 2GB což by mělo stačit. Pokud chcete více napište místo 2048M vyšší hodnotu.

2048M = 2GB, 3072M = 3GB,4096M = 4GB, 6144M = 6GB.

Technic launcher

V technic launcheru paměť zvýšíte otevřením tlačítka Nastavení spouštěče vpravo nahoře, potom nastavení javy a tam si zvolíte kolik GB chcete mít.

Registrace a přihlášení

Zaregistrova se musíte na našem webu v sekci přihlásit se. Heslo doporučujeme zvolit silné, protože to je jediná zábrana před tím, aby se na váš účet připojil někdo jiný.

Pokud už jste se zaregistrovali, je na čase se připojit do hry a přihlásit. To se dělá příkazem /login <vaše zvolené heslo> nebo jen zkráceně /l <vaše zvolené heslo>.

Změna hesla

Pokud si budete v budoucnu chtít někdy změnit heslo, dá se to udělat dvěma způsoby.

Po připojení

Právě jste se poprvé přihlásili a chcete začít hrát. Nejprve doporučujeme projít si spawn a na veřejných farmách si zabít nějaká prasata na jídlo. Jakmile budete mít spawn prozkoumaný určitě si všimnete že úplně nahoře jsou porty do světů. Vy se chcete dostat do stavebního světa kde si najdete místo na svůj dům. Pro výběr dobré lokace můžete použít dynmapu světa, odkaz na ni naleznete v sekci servery pod Modus Reloaded nebo Zde, pak se na vybrané místo můžete dostat klasicky pěšky nebo můžete využít světovou železnici, na které se objevíte při vstupu do světa.

Když se dostanete na vaše vytoužené místo nastavte si na něj port pomocí příkazu /sethome. Tento příkaz uloží pozici na které stojíte, a tak se na toto místo budete moci kdykoliv a odkudkoliv teleportovat příkazem /home.

Tak nyní máte uložený port na vaše místo. Aby vám vaše místo nemohl narušit někdo jiný musíte si vytvořit residenci. Návod na vytvoření naleznete na spawnu. Nebo se na něj můžete portnout příkazem /warp res.

Nováčkovská zkouška

Už jste si určitě všimli, že máte v chatu před vaším jménem prefix [Nováček] a že někteří tam mají [Technik]. Je to tím, že oni už složili Nováčkovskou zkoušku.

Nováčkovská zkouška se složí tím, že se odevzdají 4 určité itemy. Na Spawnu je na to malý baráček, ale můžete je odevzdat i mimo pomocí příkazu /technik. Tím stejným příkazem si také zjistíte, které itemy jste již odevzdali a které ještě musíte odevzdat. Stav vaší zkoušky si můžete ověřit také na webu na stránce Můj účet.

Seznam potřebných itemů

Hodnost Inženýr

Tato hodnost je velmi výhodná, protože inženýr má spoustu výhod oproti technikovi, například si může zažádat o položení jaderného reaktoru, nebo filleru.

Jak získat inženýra

Na to aby jste získali inženýra musíte mít nejdříve technika a potom odevzdat 8 speciálních itemů. Seznam všech potřebných itemů zjistíte ve hře příkazem /inzenyr.

Pozn.: Často se nás hráči ptají, jak se nějaké itemy vyrobí. K tomu slouží seznam itemů, co se vám zobrazí když otevřete inventář. Po kliknutí na nějaký item se vám ukáže recept, kterým ho lze vyrobit.