Modus

Čarovný Minecraft s trochou technických modů

Informace

Modus je náš první modovaný server, který běží na našem vlastním balíčku modů, verzi Minecraftu 1.5.2. Jedná se o No PvP server, tzn. že se hráči mezi sebou nemohou zabíjet.

Tento balíček obsahuje většinu modů z Čarovného Minecraftu a také přidává některé technické mody, jako např. BuildCraft, Thermal Expansion, IndustrialCraft 2, Railcraft a další.

Díky této kombinaci modů vyhovíme opravdu všem. Snažíme se, aby na tomto serveru nebyly lagy a aby nepadal.

První kroky

Vítejte na serveru Modus, v říši kouzel a strojů. Doufáme, že si to zde s námi užijete.

Registrace a přihlášení

Zaregistrovat se musíte na našem webu v sekci Nový účet. Heslo doporučujeme zvolit silné, protože to je jediná zábrana před tím, aby se na váš účet připojil někdo cizí.

Pokud už jste se zaregistrovali, je na čase se připojit do hry a přihlásit se. Přihlášení proběhne buď automaticky nebo se budete muset přihlásit ručně, to se dělá příkazem /login <vaše zvolené heslo> nebo jen zkráceně /l <vaše zvolené heslo>.

Změna hesla

Pokud si budete v budoucnu chtít někdy změnit heslo, dá se to udělat dvěma způsoby.

První domek

První domek

Právě jste se poprvé zaregistrovali a přihlásili a chcete začít hrát. Není nic jednodužšího než si postavit v nějaké volné přírodě váš první domek. Ale jak se dostat do volné přírody? Na teleportování někam náhodně do světa slouží příkaz /zespawnu (jde použít i mimo spawn). Můžete ho zkusit napsat víckrát, až vás to teleportuje na místo, které se vám bude líbit. Na tomto místě si nastavte domov - příkaz /sethome. Tento příkaz uloží pozici na které stojíte, a tak se na toto místo budete moci kdykoliv a odkudkoliv teleportovat příkazem /home.

Pozn.: VIP mohou mít více domovů a domovy si mohou pojmenovat. Pak se používají příkazy /sethome <jméno domova> a /home <jméno domova>. Samotný příkaz /home vypíše seznam všech domovů.

Nyní máte uložený port na vaše místo. Aby vám vaše místo nemohl narušit někdo jiný, musíte si vytvořit residenci. Návod na vytvoření naleznete na spawnu. Nebo se na něj můžete portnout příkazem /warp res.

Nováčkovská zkouška

Už jste si určitě všimli, že máte v chatu před vaším jménem prefix Nováček a že někteří tam mají Technik. To je tím, že oni už složili Nováčkovskou zkoušku.

Nováčkovská zkouška se složí tím, že se odevzdají 4 určité itemy. Na spawnu je na to určené místo, ale můžete je odevzdat i mimo něj pomocí příkazu /technik. Tímto příkazem si také zjistíte, které itemy jste již odevzdali a které ještě musíte odevzdat. Stav vaší zkoušky si můžete ověřit také na webu na stránce Můj účet.

Seznam potřebných itemů

Inženýrská zkouška

Chcete být něco víc? Můžete si projít zkouškou na Inženýra a mít za vaším jménem suffix Ing. Více informací se dozvíte ve hře pomocí příkazu /inzenyr nebo na našem spawnu.

Povolené příkazy

Pozn.: Často se nás hráči ptají, jak se nějaké itemy vyrobí. K tomu slouží seznam itemů, co se vám zobrazí když otevřete inventář. Po kliknutí na nějaký item se vám ukáže recept, kterým ho lze vyrobit.