Modus

Čarovný Minecraft s trochou technických modů

Informace

Modus je náš první modovaný server, který běží na našem vlastním balíčku modů, verzi Minecraftu 1.5.2. Jedná se o No PvP server, tzn. že se hráči mezi sebou nemohou zabíjet.

Tento balíček obsahuje většinu modů z Čarovného Minecraftu a také přidává některé technické mody, jako např. BuildCraft, Thermal Expansion, IndustrialCraft 2, Railcraft a další.

První kroky

Po připojení na serveru Modus se ocitnete na spawnu. Je důležité si na spawnu projít všechny informační části a pročíst si základní poučky o serveru. Poté, až si vše důkladně pročtete se můžete teleportovat na náhodné místo mimo spawn příkazem /zespawnu. Před samotným začátkem stavby vašeho domu doporučujeme vytvořit residenci, ta se u nás označuje dřevěnou sekyrou.

Minihry

Pro odreagování od všech modových vymožeností můžete využít našich úžasných miniher, které tu jsou jen pro vás!

ColorMatch

Tancuješ rád na blocích při poslechu hudby? Tato minihra je určena pro všechny milovníky zabavných her a poslechu hudby. Do hry se připojuje příkazem /cm j.

MobArena

Zabíjíš rád monstra a nechce se ti čekat na noc? Nevadí! Pro takové hráče máme na našem serveru MobArenu, kde si v několika vlnách mohou užít plno zábavy v zabíjení zlých příšer. Minihru je možné si užívat i ve skupině. Do arény se připojuje příkazem /ma j.

Eventy

Na našem serveru v eventovém světe se konají také eventy o nejrůznější herní ceny. Eventy většinou pořádá Eventer přímo ze hry a konají se vždy za jeho přítomnosti. Výjimkou jsou velké eventy ohlašované dlouhodobě dopředu, např. stavební soutěž.

Ranky

Hráči se u nás od sebe rozlišují ranky (hodnostmi) a tituly za jménem. Pro postup ze základní hodnosti výš se většinou provádí zkouška odevzdáním určitých speciálních itemů (výjimkou je získání VIP).

Nováček

Jedná se o základní hodnost, kterou hráč získá automaticky po prvním připojení do hry. Hráč s touto hodností čeká nejdéle ze všech na teleportaci a má k dispozici pouze menší velikosti residencí.

Technik

Zkoušku na Technika složí hráč tím, že odevzdá 4 určité itemy. Na spawnu je na to určené místo, ale může je odevzdat i mimo něj pomocí příkazu /technik. Tento příkaz také slouží ke kontrole již odevzdaných itemů. Stav zkoušky je možné ověřit také na webu na stránce Můj účet.

Hráč musí odevzdat následující itemy:

Poté získá následující výhody:

Titul Ing.

Titul Ing. může získat každý hráč, který už někdy prošel zkouškou na Technika. Itemy na tuto zkoušku se odevzdávají podobně jako při zkoušce na Technika, tj. příkazem /inzenyr.

Hráč musí odevzdat následující itemy:

Poté získá tyto výhody:

Zakázané itemy

Povolené příkazy

Pozn.: Často se nás hráči ptají, jak se nějaké itemy vyrobí. K tomu slouží seznam itemů, co se vám zobrazí když otevřete inventář. Po kliknutí na nějaký item se vám ukáže recept, kterým ho lze vyrobit.