Novinky

Co se na našich serverech událo

Odstavení serveru Infinitus

 8. 6. 2020 23:42 od MarcusCZ MarcusCZ v  Infinitus

Na začátek bych chtěl poděkovat za celý tým CreativePortal.eu všem hráčům, kteří tvořili komunitu na serveru Infinitus. Tím hůře se mi oznamuje že server Infinitus bude s okamžitou platností vypnut a dále na něm již nebude možno hrát.

Proč Na serveru se již od spuštění začalo projevovat spoustu chyb, tyto chyby bohužel odehnaly většinu původní komunity, která na serveru hrála. Server byl už od začátku vyvíjen stylem, který byl rozdílný od původní představy. V poslední době tyto chyby začaly být velmi kritické a některé i skoro neřešitelné, proto již delší dobu nepovažujeme další chod serveru, nebo jeho zlepšení za reálné.

Co bude dále Jak již bylo zmíněno, server Infinitus se s okamžitou platností vypíná, herní mapa bude k dispozici ke stažení (odkaz bude k dispozici brzy). Také již delší dobu pracujeme na nové verzi serveru, která by měla obsahovat změny v modpacku, ale hlavně vyřešení velkého počtu "fatálních" chyb, které se v první verzi projevily. Budeme rádi, pokud potom novému serveru dáte alespoň šanci, jak již bylo zmíněno, budou zde menší úpravy v módech, tak se můžete těšit na nové věci v modpacku. Přenos mapy na nový server je nereálný, tudíž s novou verzí přijde kompletní wipe serveru. Přesný čas spuštění nového serveru teď nemůžeme určit, očekáváme ještě alespoň 2-4 týdny příprav.

Všem, kteří na serveru měli zakoupenou hodnost Sponzor, tato hodnost samozřejmě zůstává a přenese se na nový server, nebo si můžete zažádat o přesun hodnosti na server Modus. Všem, kteří měli zakoupené VIP, tato hodnost také zůstává a dnešním dnem se jim doba VIP "zmrazí" a opět se přenese na nový server.

O postupu vývoje nového serveru Vás budeme pravidelně informovat. Doporučujeme sledovat náš Discord server.

Pokud máte zájem pomoct s vývojem nového serveru, máte zkušenosti s tvorbou modpacků, serverů, nebo jen nápad o kterém si myslíte že by mohl být pro server přínosný, kontaktujte nás přes tickety.

EDIT: Kompletní záloha herní mapy je ke stažení zde.

Nová hodnost

 14. 5. 2020 19:33 od MarcusCZ MarcusCZ v  Modus

Na server Modus byla přidána nová hodnost Mistr. Na tuto hodnost je potřeba být Inženýr a odevzdat 10 itemů. Výhody této hodnosti jsou:  

  • Může mít až 2 domovy
  • Možnost vytvářet větší residence, než Technik
  • Může si zažádat o povolení až 2 Personal Anchorů
  • Může si zažádat o položení až 4 nukleárních reaktorů
  • Může psát barevně na cedulky

Zároveň s tímto se mění systém stávajících ranků Technik a Inženýr. Nový příkaz pro odevzdávání itemů na všechny ranky je /rank. Tento příkaz pozná vaši aktuální hodnost a podle toho vám ukáže na kterou hodnost nyní itemy odevzdáváte. PS: příkazy /technik, /inzenyr stále fungují, ale odkazují na výše zníměný příkaz /rank.

Odstranění módu More Pistons

 16. 3. 2020 20:11 od TheJandys TheJandys v  Modus

Z důvodu bugů a nestability jsme byli nuceni ze serveru Modus odebrat mód, který do hry přidával více druhů pistonů - mód More Pistons. Pistony z tohoto módu nám také párkrát dokázaly nepěkně shodit celý server, proto by měl server nyní jet podstatně stabilněji a těmto pádům bychom se již měli vyvarovat.

Event Závod Pro Vlnu

 12. 3. 2020 19:29 od MarcusCZ MarcusCZ v  Modus, Event

Protože aktivita hráčů na serveru je v poslední době velmi vysoká, rozhodli jsme se udělat velký event!

Zdroj obrázku a mapy https://www.planetminecraft.com/project/race-for-the-wool-4132970/

Konkrétně se jedná o event Race For Wool (Závod pro vlnu). V tomto eventu je cílem získat 4 vlny, ke kterým se musíte probojovat. Hráči jsou rozdělení do dvou týmů a nesmí opustit svou herní polovinu. Herní ostrovy jsou totožné a jsou zrdcadlově stejné, tudíž lze používat odraz soupeřova ostrova jako orientační mapu. V tomto eventu se dá umřít a nelze se na něj připojit s věcmi, vše dostanete na eventu.

Odměna za event bude vysoká. Každý hráč z výherního týmu získá 50 rubínů a 10000$.

Event se bude konat v neděli 15.3 v 15:30